FAQ

FAQ (nejčastější dotazy)

Je kosmetika veganská a není testována na zvířatech?

Ano, kosmetika je veganská a není testována na zvířatech. V rámci Evropské unie se na výrobu a prodej kosmetiky vztahuje nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1223/2009 a podle ní je od března 2013 zakázána výroba a prodej kosmetiky testované na zvířatech. Staráme se rovněž o to, aby naše složky neprocházely takovými testy. Kontrolujeme naše dodavatele, abychom Vám mohli nabídnout produkty, které jsou v souladu s našimi přesvědčeními, plně veganské.

Všechny produkty navíc testujeme sami na sobě, naší rodině a přátelích a všichni jsou šťastní a spokojení, ochotně se k nám vracejí.

Má kosmetika potřebné certifikáty?

Ano, je to naše povinnost, bez nich by naše výrobky nemohly být prodávány. To vyžadují mimořádně restriktivní normy stanovené Evropskou unií. Všechny naše kosmetiky jsou registrovány, díky čemuž je můžeme legálně prodávat v celé Evropské unii.

Jsou naše kosmetiky hypoalergenní?

Naše výrobky jsou v kontaktu s podrážděnou pokožkou, jakou je čerstvě vykonané tetování, a proto byla jejich hypoalergennost pro nás velmi důležitým aspektem. Většina našich kosmetických přípravků je hypoalergenní. Ve skutečnosti, všechny kromě Tattoo Orange Butter. Co to znamená? Jejich speciálně zvolené složení neobsahuje látky nacházející se na seznamu potenciálních alergenů. Orange Butter Tattoo obsahuje éterický pomerančový olej, který je potenciálním alergenem.

Může kosmetika dráždit pokožku?

Vždy existuje takové riziko, ačkoli v Loveink se jej snažíme minimalizovat.

V souladu s ustanoveními zákona ze dne 30. března 2001 o kosmetice (Sb. Zák. č.42, pol. 473, ve znění pozdějších předpisů.) a nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 ze dne 30. listopadu 2009, musí být každá kosmetika před prodejem podrobena objektivní bezpečnostní zkoušce provedené nezávislým odborníkem tzv. safety accessorem neboli osobou se vzděláním v oboru farmacie, toxikologie nebo medicíny. Dodržujeme tyto požadavky, ale to i tak nedává stoprocentní jistotu, že naše kosmetika nikoho nepodráždí. Zajímá vás proč? Naše kosmetika je směsí přírodních surovin: másla, olejů, výtažků a éterických olejů. Příroda je nepředvídatelná. V přírodě je spousta cenných látek, ale také ohromné množství alergenů. Projevuje-li se u Vás alergické reakce na různé produkty (nejen kosmetické),

věnujte chvilku pečlivé analýze složení INCI uvedenému na našem obalu, abyste se ujistili, že se v něm nenachází žádná složka, na kterou jste alergičtí.

Jak dlouho lze po otevření máslo používat?

Máslo má roční dobu expirace (od data výroby). Proč? Jelikož je 100% přírodní, neobsahuje žádné konzervační látky, no kromě jedné, kterou je dodatečná dávka vitamínu E;


Jak se starat o tetování?

Obvykle se většina tetování hojí dva až tři týdny, větší – rozsáhlá, se mohou hojit až čtyři nebo pět týdnů. Proto je důležité být opatrný a pečlivě se starat o tetování, které je jako čerstvé otevřenou ranou. Více informací o tom, jak se starat o čerstvé tetování, naleznete na našem blogu.

Váš košík je prázdný.

Proveďte svůj první nákup