jak se starat o čerstvé tetování?

Pokud si chcete plně vychutnat své nové tetování, musíte vždy dodržovat pokyny péče o tetování, které Vám dá tatér. Pokud jej nebudete chránit před infekcí, zejména v prvních fázích hojení, můžete později čelit různým komplikacím!

Už víte, jaké jsou fáze hojení tetování (článek zde). Musíte také vědět to nejdůležitější: jak se starat o čerstvé tetování? Máme pro vás stručný přehled znalostí!

  1. Hned po tetování

Tatér tetování po vykonání myje: čistí ze zbytků inkoustu, dezinfikuje (to bohužel štípe)

a položí ochranu – fóliový zábal a oblepí papírovou náplastí. S takto zabaleným tetováním jdete domů.

1. První výměna obvazu

Fólii stáhnete 2/3 hodiny po dokončení tetování nebo jej ponechejte na noc – pokud tetování skončilo velmi pozdě. Po odstranění obvazu důkladně a jemně umyjte tetování: vlažnou vodou

s přidáním mýdla LOVEINK. Nikdy nepoužívejte žádné vonné gely, mýdla nebo peelingy! Loveink Tattoo Soap je hypoalergenní a má pouze přírodní složky! Ošetřuje a čistí pokožku bez rizika infekce. Po umytí opatrně osušte tetování papírovým ručníkem – absorbuje vodu, a navíc na něm není nespočet bakterií. Nepřetírejte, netřete a nepřikládejte obyčejný ručník!

2. Mazání

Po umytí namažte máslem pro péči o tetování – tenkou vrstvu, celý povrch tetování. Během prvních dvou týdnů, mazejte tetování 3-4 krát denně – tak, aby bylo zvlhčené. Pokud se objeví strupy – nestrhávejte je! Na tato místa jemně vklepejte máslo LOVEINK! V opačném případě může dojít k popraskání pokožky, poškození tetování a ve finále k infekci!

Porovnávajíc složení obou mastí: Bepanthen a másla vytvořeného pro péči o tetování LOVEINK, můžete s klidem říci, že máslo je lepší. Má bohatší složení a bude lépe regenerovat čerstvě provedené tetování.

- potvrzuje lékárník z lékárny Drohobycka ve Vratislavi.

3. Všechno s mírou

Aby se tetování dobře hojilo, stačí tenké vrstvy másla. "Čím více, tím lépe" v tomto případě nefunguje! Namažte jej 3-4krát denně, dokud se úplně nezhojí. Jak to rozpoznat? Dokud nezmizí každý stroupek a pokožka nebude hladká – pokud se stále hojí, tetování je jakoby "vypouklé". Absolutně nepřikládejte žádné obvazy ani fólie!

4. Mytí

Během prvních 2 týdnů tetování potřebuje časté mytí, protože se z něj může dostávat plazma. To je přirozený proces! To není henna tetování, ale zavedení inkoustu pod kůži.

5. Zahojené tetování

Tetování se zahojilo, ale co dál? Nyní se o něj musíte pravidelně starat. Pravidelně jej mažte Tattoo Butterem tak, aby kůže byla hydratovaná a tetování celou dobu působilo svým vzhledem.

Váš košík je prázdný.

Proveďte svůj první nákup