Přejít na hlavní obsah

To se už nesmyje - tetování u bazénu

tetování u bazénu

Pro nositele čerstvého tetování je návštěva bazénu větším problémem než cvičení v posilovně nebo návštěva u bývalého manžela. Jak dlouho je nutné čekat, než se budete moci vrátit k plavání? Jak ochránit největší orgán svého těla před účinky chlorované vody? Může tetování narušit otužování?

Z tohoto článku se dozvíte:

Jak se chová potetovaná kůže v bazénu?
Kdy se vrátit k plavání
Je možné se s tetováním otužovat?

 

 

 

 

Bazén


Už víme, jak vypadá péče o čerstvé tetování, když chceme vyrazit do posilovny. Je to stejně jednoduché, když chceme cvičit nebo si užívat vodních hrátek?

Tady se věci trochu komplikují, protože bazén škodí nejen novým tetováním, ale i těm zahojeným. Chemie používaná v umělých bazénech musí být vyvážená z hlediska několika prvků. Patří mezi ně správné pH, které nesmí být příliš kyselé ani zásadité, protože voda by mohla být destruktivní jak pro pokožku, tak pro vodní systém. Dalším prvkem je způsob dezinfekce vody - chlórem nebo kyslíkem. A také chemie proti plísním a růstu řas a dalších mikroorganismů. Všechny tyto prvky, pokud působí na naši pokožku pravidelně, ji mohou poškodit.

Příznivci plavání jistě znají velké nepříjemné pocity pálení očí a svědění kůže po delší nebo časté návštěvě bazénů. A suchá pokožka s tetováním svědí několikanásobně intenzivněji. Proto je třeba o ni pečovat o něco pečlivěji než macecha o Popelku.

 

Směrem do jezera


Čerstvé tetování naprosto vylučuje koupání. A na koupališti obzvlášť. Zatímco do posilovny se stačí dobře zabezpečit čerstvý inkoust, bazén nám takovou příležitost nedává. Můžeme se samozřejmě pokusit plavat s rukou nebo nohou zvednutou nad vodní hladinu, ale to není ani pohodlné, ani sportovní, ani rekreační, ani důstojné.

Pokud nás však láká navštívit přírodní koupaliště, řeku, moře, jezero... pak musíme pamatovat na všechny ty mikroskopické řasy, sinice, chaluhy, torze a celou řadu živočichů, kteří mezi kapkami vody panují a kterým otevíráme cestu do našeho těla v podobě otevřené, nezhojené rány.

Jak dlouho bychom tedy měli čekat? Měsíc. Nebo alespoň tři týdny. Protože nejde jen o povrchové obnovení epidermis, ale o vybudování kompletní ochranné bariéry našeho těla a zbavení se kožních mikroporanění. Během období hojení čerstvého tetování je nejlepší používat správnou kosmetiku, která tento proces podpoří - například Tattoo Cream LOVEINK, který obsahuje až 9 účinných látek.

A přestože tetování vypadá skvěle na pláži i v kostýmu, voda mu nesvědčí jako šestiletému dítěti růžičková kapusta. Můžeme je tam samozřejmě zatlačit násilím, ale skončí to špatně.

Vědro studené vody


Jak poznáte, že je na koupel ještě brzy? Pokud máte pocit, že se vám po návštěvě vody začne vyboulovat tetování. A to znamená, že vaše kůže je podrážděná, vysušená nebo byla vystavena působení chemických látek. Znáte recept - neškrábat, mazat. To je však nejjednodušší a nejjasnější signál, podle kterého můžete posoudit, zda je kérka již bezpečná a zralá na koupání. K tomu, aby byla naše kerka náležitě hydratovaná, skvěle poslouží Tattoo Butter Aloe LOVEINK s přírodními oleji, obohacené o výtažek z aloe vera.

Můžete tedy otužovát s tetováním? Zdravý rozum odpovídá: můžete, ale kdo by chtěl dát průchod vlastní touze vstoupit do ledové vody!

Ve skutečnosti proti této formě zábavy, pochybné svým komfortem, není nejmenších námitek. Pokud však věříte, že led nemusí nutně sloužit jen k bruslení a pití, směle se pod něj ponořte i se svým zahojeným tetováním.

Na teplotě vody, do které skočíte, vůbec nezáleží. Pro tetování je prostě nejnevhodnější voda s obsahem chemikálií.

Shrnutí


Návrat do bazénu s tetováním vyžaduje více trpělivosti než běžný běh nebo návštěva posilovny. Chlorovaná nebo okysličená voda škodí nejen inkoustu, ale i celé pokožce. A její dobrá kondice znamená delší udržení barvy, stálost kontur a barev a nestárnutí tetování. Nezapomeňte co nejdéle vydržet s návštěvou bazénu a dávkujte si návrat, abyste mohli posoudit nejen připravenost a kondici svého těla, ale i jeho největšího orgánu.